Saskia Alusalu

Share the page

Saskia Alusalu on Eestist pärit kiiruisutaja ning üks kahest Chanzi poolt sponsoreeritavast sportlasest odavisjaka Magnus Kirti kõrval. Rohkem infot Magnuse kohta Chanzblogis leiad siit.

Saskia Alusalu on pärit väikesest Adavere külast, mis asub täpselt Tallinna ja Tartu vahel. Adavere on kiiruisutamises vägagi tähtsal kohal – nimelt kõik Eesti selle ala meistrid pärinevad just sealt. Sellest väikesest külast tulevad nii Alusalu ise, Mart Markus, Marten Liiv kui ka nende treener Väino Treiman. Adaveres asub Eesti ainus uisustaadion, mis on nime saanud kiiruisutamise järgi.

Oma nooruses pani Saskia end proovile uisutamise kõrvalt veel ka korvpallis, jalgpallis, võrkpallis ja suusatamises.

“Uisutamine ei olnud siis minu jaoks oluliselt suurema osakaaluga. Kiiruiske ei olnud sel ajal kellelgi, olid ilu- või hokiuisud ja ma isegi ei teadnud sellist ala, kuna ei olnud seda kunagi näinud,” on Saskia öelnud Sportlandi ajakirjale antud intervjuus.

Saskia jõudis kiiruisutamiseni 12-aastaselt. Kõik algas nii nagu teismelistel tavaliselt ikka – proovides erinevaid hobisid ning leides siis selle õige. Enne profikarjääri treenis Saskia 6-8 korda nädalas, kuid aastate jooksul on treeningute hulk ainult kasvanud.

Tänaseks on Saskia 24 aasta vanune ning ametlikult esimene eestlasest kiiruisutaja, kes on jõudnud maailma karikavõistlustele. Ligikaudu 50 aastat tagasi oli Eestil veel teisigi kiiruisutajaid, kuid nad kõik esindasid tol ajal Nõukogude Liitu. Alusalu on pärast Eesti riigi taasiseseisvumist olnud meie parim kiiruisutaja.

Saskia karjäär õitseb ning tema tulemused on olnud suurepärased. Tema parim saavutus siiani maailma karikavõistlustel on 2018. aasta jaanuaris saadud naiste 3000 meetri distantsi neljas koht. Lisaks võistles Saskia PyeongChangi taliolümpiamängudel, kus ta oli ka Eesti riigi lipukandjaks. Samadel olümpiamängudel õnnestus Saskial tulla naiste ühisstardi finaalis neljandaks.

Kui Saskia parajasti ei treeni, proovib ta vähemalt 8-9 tundi öösiti magada ning tukastada ka pärast raskemaid päevaseid treeninguid. Saskia õpib ühtlasi ka ülikoolis, et olla pärast sportlaskarjääri lõppu valmis uuteks töisteks väljakutseteks ning tegemisteks.

Saskia Alusalu on 2018-2019 hooaega alustanud väga lennukalt. Alles mõned nädalad tagasi noppis ta hõbemedali Saksamaal toimunud võistlustelt 3000 meetri kiiruisutamises. Alusalu eest võttis võidu viiekordne sakslannast olümpiavõitja Claudia Pechstein.

 

Saskia lõpetas võistluse ajaga 4.11,37. Tema isiklik ja ühtlasi ka Eesti rekord on aga 4.07,54, mis pärineb Salt Lake City 2017. aasta maailmakarika etapilt.

Me soovime Saskia Alusalule väga edukat uut hooaega ning õnnitleme teda seniste imeliste tulemuste eest!